©2019 Telif Hakları Zeminista Yapı Ve Yer Sistemlerine Aittir.

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram

PVC (VİNİL) Zemin Kaplama neden tercih edilmelidir : Soğuk , sert ve sürekli toz üreten beton yüzeyden ise antibakteriyel , antistatik , kir tutmayan , tozuma yapmayan , kaymaz özellikli , dokusu yumuşak , estetik görünümlü ve sınırsız renk seçeneği olan Pvc Zemin Kaplama tercih etmeniz için daha bir çok neden barındırıyor.

Pvc Zemin Kaplama Nasıl Uygulanır : Öncelikle Pvc Zemin Kaplama uygulanacak alanın sağlam ve pürüzsüz olması gerekir. Eğer mevcut zemin bozuk ise kendinden yayılan tesviye şabı (selfleveling) akıllı şap ile tesviye edilmesi gerekir. Şap uygulamasından sonra zemin zımpara yardımı ile pürüzsüz hale getirilir. Duvarlara Kepli Süpürgelik dönülür. Malzeme yapıştırılarak uygulama yapılır.2 metrede bir olan ek yani derz araları tek pare görüntü elde edebilmek için sıcak kaynak ile birleştirilir. Artık zemin kullanıma hazırdır.

Pvc Homojen zemin kaplama tek katmandan oluşur. Cila emdirildiği için malzeme alt kısma kadar aynı canlılığı korur.

Yoğun trafik malzemesi olarak , yıllarca solmadan ve deforma olmadan gönül rahatlığı ile kullanılabileceğiniz antibakteriyel ve antistatik özelliğine sahip çok çeşitli desen ve renk seçeneği olan kaliteli bir pvc zemin kaplama malzemesidir. Özellikle Hastaneler ve genel olarak bütün sağlık kuruluşlarında , Okullarda , Spor ve Fitness salonlarında ,Ofislerde , Depolarda , Fabrikalarda ve bütün iç mekanlarda kullanılabilir.Pvc Homojen Zemin Kaplama kendi içinde T Grup - P Grup - M Grup olarak kalitesine göre kategorilere ayrılır. Resmi kurumlarda genellikle T Grup Pvc Homojen Zemin Kaplama tercih edilir.

Pvc Homojen Zemin Kaplama yoğun trafik özelliği ve darbelere karşı dirençli yapısı ile ticari alanlarda sıkça tercih edilmektedir. Heterojen zemin döşemesi iki katmandan oluşur, genellikle 2mm kalınlığa sahiptir, aşınma tabakası 0.20 ile 0.80 mikron arasında, rulo genişliği (Eni) genellikle 1,50 ve2.00 metre , heterojen zemin kaplama geniş renk ve desen yelpazesine sahiptir.Pvc Heterojen Zemin kaplamaları antibakteriyel olmasından dolayı genellikle hastane zemin kaplamasında kullanılmaktadır.Antibakteriyel olduğu için temizliği ve bakımı pratik olduğu için  iç mekan zemin kaplamalarda tercih edilmektedir. Kullanım alanları başlıca hastane, klinikler, sağlık ocakları, diyaliz merkezleri, rehabilitasyon merkezi, sağlık kuruluşları, dershaneler, kolejler, ilkokulları, ana okulları, üniversiteler, eğitim kurumları, fabrikalar, yemekhaneler, oteller, ofisler, iş merkezleri, ve spor zemin kaplamasında kullanılır.

Akustik Pvc Zemin Kaplama genel özelliklerine kısaca değinmek gerekirse özellikle ses tutma kabiliyeti yüksek bir yer döşemesidir. Su ve yağ emme özellikleri oldukça düşüktür. Bu nedenle kolay temizlenir. Yalıtım malzemesi olarak düşünüldüğünde elektriği iletmez. Bileşenleri nedeniyle yanmaya belli derecede dayanıklıdır. Akustik PVC yer kaplamaları için aşınma dayanımı yüksektir. Akustik Pvc Zemin Kaplama ses tutma özelliği yüksek olduğu için Toplantı salonları , Dans okulları , Hastaneler ve benzeri alanlarda tercih edilir. Akustik kaplamada desen özellikleri oldukça gelişmiştir, çeşitli görünümler mevcuttur.

PVC Spor Zemin Kaplama , yumuşak dokusu ile performansı daha da yüksek seviyelere çıkaran, daha az yorup, diz kapaklara ve iskelet sistemine darbeleri daha az ileten pvc zemin kaplama, eklem ve yan bağların zarar görmesini de büyük ölçüde önler. Kolay uygulanabilen özelliği, uzun ömürlü ve dayanıklı yapısı, sürtünmelerden etkilenmeyen duruşu ile de ayrıca tercih sebebi ve önceliği taşır. Fitness salonları, voleybol, basketbol sahaları ve tenis kortları başta olmak üzere her türlü spor alanının zemini için en uygun seçimi oluşturan bu uygulamalar rengarenk ve estetik dokusu ile en kusursuz ve başarılı sonuçları veren spor zemin kaplama malzemeleridir.Sporcu sağlığı açısından zemin ve ayakkabı etkileşimi ayakta ve bacakta oluşacak yüklerin en önemli belirleyicidir. Bu etkileşim kas, kiriş, bağ, kemik ve kıkırdaklarda yaralanmalara neden olabilir.

Kauçuk Zemin Kaplama estetik görünümü ve kaymazlığı ile bilinen zemin kaplama türüdür. Kauçuk Zemin Kaplamanın bir çok çeşidi vardır. Karo Kauçuk , Rulo Kauçuk , Parke Kauçuk , Puzzle Kauçuk ve Dökme Kauçuk.

Kauçuk Zemin Kaplamaları farklı renk ve özelliklere sahiptir.Kauçuk zemin kaplama yapımını kısaca anlatmak gerekirse; bu zeminler çeşitlerine göre farklılık göstermekle birlikte genel olarak EPDM ve SBR ganül malzemelerinden yapılır. Bu granül malzemeler, özel kauçuk yapıştırıcı “binder” ile sıcak şekilde karıştırılır ve istenilen kalıba veya yere dökülerek son halini alması sağlanır.EPDM granül çok çeşitli renklerde üretilmektedir. Özellikle çocuk oyun alanlarında farklı renkler tercih edilmektedir. Renk skalamızdan istediğiniz rengi seçebilirsiniz.SBR granül sadece siyah renktedir. Bu malzeme genellikle tartan zeminlerde ikincil alt katman olarak veya kauçuk hayvan yatakları için kullanılmaktadır.

Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri :İş merkezi, büro, banka, bilgi işlem odaları, laboratuvar, avm,  üniversite, elektrik santrali, arıtma tesisleri, santraller , trafo odaları , ptt , sistem odalarında, sürekli değişiklik yapılması gereken odalarda, ihtiyaç duyulan her yerde kullanılabilir.Var olan bir döşeme üzerine, yüksekliği ayarlanabilir ayaklar yerleştirilir ve üzerine karo halinde yapılan ikinci döşeme oturtulur.  Karolar istenilen zamanda kaldırıldığından altındaki tesisat ve diğer servislere çok kolay ulaşılabilir.

Epoksi Zemin Kaplama : Suya, asite ve alkaliye karşı direnci çok iyidir. Zamanla özelliklerini kaybetmez. Epoksi sistemi, epoksi reçinesi ve bir kürlenme ajanından meydana gelir. Epoksi Zemin Kaplamanın Kullanım alanları : Tekstil Fabrikaları , Gıda Endüstrisi , İlaç Fabrikaları ,  Otomobil Servisleri , Petrokimya Tesisleri , Matbaalar , Laboratuarlar , Şişeleme ve Dolum Tesisleri , Hastaneler , Uçak Hangarları , Lastik Fabrikaları , Depolar, Antrepolar , Tv Stüdyoları , Eletronik Montaj Alanları , Plastik Sanayileri , Yemek Fabrikaları , Teras Kaplamaları.

Sağlam bir yapı malzemesi  olmasının dışında istenilen şekli alması nedeniyle estetik açıdan büyük kolaylık sağlıyor. Kullanım rahatlığı, hijyenik olması, kolay temizlenebilmesi, yağ ve tüm kimyasal maddelere olan geçirmez yapısı onu diğer zemin kaplamalardan kolayca ayırabiliyor.